Press "Enter" to skip to content

Со шампањско, прошетка по Широк Сокак и оро пред Комитетот ВМРО-ДПМНЕ ја прослави победата (фото)

Членовите на Општинскиот Комитет од Битола и симпатизерите на партијата ја прославија победата откако аналитичкиот центар на партијата ги собраа резултатите од 170 изборни места во Општина Битола.Идниот градоначалник на Битола, Тони Коњановски ја предводеше прошетката по Широк Сокак, заедно со најаблиските соработници, претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Пеце Милевски, со пратеничката Олга Лозановска… до плоштадот “Магнолија“ каде кај споменикот на Филип Втори им се обрати на присутните.-Ви благодарам на сите кои сте тука, кои заедно со мене и мојот тим ги издржавте сите притисоци изминатите денови, на сите кои гласавте за оваа опција, која ќе ја предводи Битола.Потоа се одржа прес конференцијата на која зборуваше Коњановски, и се отвори победничкото шашпањско.Пред општинскиот комитет членовите на ВМРО-ДПМНЕ заигра и оро.

More from ВестиMore posts in Вести »