Press "Enter" to skip to content

Во Битола 5 нови позитивни на ковид-19, оздравени 11, починато едно лице на 61 година

Министерството за здравство информира дека во текот на вчерашниот ден направени се 1.549 тестирања, а регистрирани се 153 нови случаи на КОВИД-19, од нив во Битола се 5.

Регистрирани сe 309 оздравени пациент од Битола се 11.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 11 починати лица, едно лице од Битола на возраст од 61 година.

Досега во земјата се направени вкупно 1.386.978 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 202.705, бројот на оздравени пациенти е 188.849, на починати е 7.145, а бројот на активни случаи изнесува 6.711.