Press "Enter" to skip to content

Коњановски 24.708, Кондовски 21.978, неофицијални конечни резултати на ДИК

Државната изборна комисија на својата бев страница ги објави конечните неофицијални резултати од изборите за градоначалник на Битола, по обработени 100 проценти од гласачките места, односно 170 гласачки места на теритпријата на Општина Битола.

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, Тони Коњановски, е победник со освоени 24.708 гласови.

Кандидатот на СДСМ и Коалицијата, Христо Кондовски, освои 21.978 гласови.

More from ВестиMore posts in Вести »