Press "Enter" to skip to content

Во Битола 38 нови позитивни на ковид-19, оздравени 4 пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.391 тестирања, а регистрирани се 593 нови случаи со Ковид-19, од кои во Битола се 38.

Регистрирани сe 415 оздравени пациенти од  Битола се 4.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 10 починати лица, нема од Битола.

Направени се  преку ЦЈЗ Битола 62 и преку “Плодност“ 45 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.390.369 тестирања на Ковид-19.