Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност и потопло, температурата до 18 степени

Денес, среда, 3 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде преку денот ќе биде сончево со умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, четврток, 4 ноември, во Битола времето ќе биде сончево со мала локална облачност, со можна појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 20 степени.