Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност и потопло, температурата до 18 степени

Денес, среда, 3 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде преку денот ќе биде сончево со умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, четврток, 4 ноември, во Битола времето ќе биде сончево со мала локална облачност, со можна појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »