Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: 19 возачи возеле побрзо од дозволеното

На 02.11.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, биле преземени 19 мерки и тоа 13 за возачи кои ја пречекориле максималната дозволена брзина во населено место и 6 за возачи кои ја пречекориле максималната дозволена брзина надвор од населено место.

Откриени се и 4 други видови прекршоци.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

More from ВестиMore posts in Вести »