Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло, температурата до 22 степени

Денес, четврток, 4 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура во Битола ќе достигне до 22 степени.

Утре, петок, 5 ноември, времето во Битола ќе бидесончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе достигне до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »