Press "Enter" to skip to content

Во Битола ончево и релативно топло, температурата до 22 степени

Денес, петок, 5 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, сабота, 6 ноември, во Битола, времето ќе биде претежно облачно и релативно топло. Попладне ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »