Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено облачно и релативно топло до 20 степени

Денес, сабота, 6 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, недела, 7 ноември, во Битола ќе има можност за појава на магла и значителна ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »