Press "Enter" to skip to content

Во Битола оздравени 49 пациенти, 1 позитивен на ковид-19, активни 191 случај

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа  направени се 1.362 тестови, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19, во Битола има 1.

Регистриран сe 845 оздравени пациенти од  Битола се 49.

Досега во Битола има 14.267 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 191 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 6 починати лица, нема од Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 1.890.628 тестирања на КОВИД-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 297.262, бројот на оздравени пациенти е 284.756, на починати е 9.010 а бројот на активни случаи изнесува 3.496.

More from ВестиMore posts in Вести »