Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Денес, понделник, 7 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, вторник, 8 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно и студено со можни врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »