Press "Enter" to skip to content

Трето места за Ангела Ристевска во велеслалом на “Дарданија куп“

Младата скијачка, членка на ски-клубот Пелистер од Битола, денес го имаше својот прв меѓународен настап, во велеслалом на трката од купот на Косова, “Дарданија куп“.Ристевка одлично ја “извози“ трката во велеслалом и го освои третото место, што сигурно ќе биде мотивација да продолжи со работа на тренинзите и подобрување на резултатите.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »