Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, недела, 13 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб,  умерен ветер претежно од југозападен правец. Максималната температура во Битола до 6 степени.

Утре, понеделник, 14 март, во Битола, времето ќе биде претежно сончево со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура во Битола до 7 степени.