Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево со слаб ветер од променлив правец

Денес, понеделник, 14 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола ќе биде до 8 степени.

Утре, вторник, 15 март, во Битола, времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола ќе биде до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »