Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со врнежи од дожд

Денес, четврток, 17 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, петок, 18 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »