Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: малолетничка се расправала со очувот, потоа физички ја нападнал

На 18.03.2022 во 19.15 часот во СВР Битола, од страна на претставници од ЈУМЦСР заедно со оштетеното лице, 17 годишна малолетничка било пријавено дека истиот ден околу 11.30 часот додека била во семејниот дом во Битола, настанала расправија помеѓу малолетничката и нејзиниот очув, по што физички ја нападнал.

Известен бил Јавен обвинител.

Се работи на расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »