Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, студено и ветровито

Денес, сабота, 19 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево, студено и ветровито, со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, недела, 20 март, во Битола, времето ќе биде сончево и студено со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 6 степени.