Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, попладне слаб дожд

Денес, понеделник, 28 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, попладне ќе има слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, вторник, 29 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со услови за појава на слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »