Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, четврток, 31 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, петок, 1 април, во Битола времето ќе биде променливо облачно и врнежливо.  Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »