Press "Enter" to skip to content

Во 12 часот започнува продажбата на влезниците за реваншот со Нексе

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер од Битола известува дека денес во 12 часот започнува продажбата на влезниците за реванш натпреварот Еурофарм Пелистер – Нексе која во рамките на Европската лига, кој ќе се игра во вторник, во салата “Боро Чурлевски“ во Битола.

Влезниците ќе се продаваат по цена од 250 денари, а можат да се купат во:

-“Бродерс Тобако“

-“Димпро Тобако“

-На веб страницата www.kartieurofarm.mk

РК Еурофарм Пелистер напоменува дека сезонските билети не важат за нокаут фазата од Европската лига.