Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: опожарен “мерцедес“ на улица “Стерјо Ѓоргиев Џоџа“, оштетено и “бмв“

На 01.04.2022 околу 22,00 часот во Полициска станица Битола, Т.Н. (47) од Битола пријавил дека на улица “Стерјо Ѓоргиев Џоџа“ во Битола настанал пожар во патничко моторно возило “Мерцедес ЦЛС 350“ со битолски регистарски таблички сопственост на пријавителот.

Од настанатиот пожар оштетено е и патничко моторно возило “БМВ 120 Д“, со битолски регистарски таблички сопственост.

Увидот е извршен од страна на СВР Битола.

 

More from ВестиMore posts in Вести »