Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и ветровито, со сончеви периоди и врнежи од дожд

Денес, сабота, 2 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хисрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со врнежи од дожд. Попладне можна нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до силен југозападен ветер (на места над 80км/ч). Максималната температура во Битола ќе до 13 степени.

Утре, недела, 3 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. Максималната температура во Битола ќе до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »