Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, претпладне со дожд, од утре значајно затоплување

Денес, вторник, 5 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, среда, 6 април, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен јужен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »