Press "Enter" to skip to content

Пелистер во Битола преку ланскиот освојувач, Силекс, до финале од фудбалскиот Куп

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија, денес се одржа ждрепката за двата полуфинални натпревари од Купот на Македонија, а меѓу четирите екипи кои оезбедија полуфинале е екипата на Пелистер од Битола.

Денешната жребка сакаше во Битола, на стадионот “Петар Милошевски“ да играат екипите на Пелистер и Силекс, а другата полуфинална двојка е Струга ТЉ и Македонија ЃП.

Полуфиналето во Купот во Битола ќе се игра на 20 април, со почеток во 16 часот, а ќе се игра само еден натпревар.

More from СпортMore posts in Спорт »