Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: инциденти на “Караорман“, на Баирот, пријава за физички напад од пет лица, пријава за закана кон поранешна сопруга

На 05.04.2022 во СВР Битола, 34 годишни лице од од Битола пријавил дека на ул. „Караорман“ во Битола тој и неговата невенчана сопруга на возраст од 18 години биле физички нападнати од пет лица.

Истиот ден, А.Р. (32) од Битола пријавила дека 34 лице, нејзин поранешен сопруг и се заканувал пред нејзиниот дом.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

More from ВестиMore posts in Вести »