Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд, од утре затоплување

Денес, понеделник, 18 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, вторник, 19 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 11 степени.