Press "Enter" to skip to content

Во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

Денес, вторник, 19 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб јужен. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, среда, 20 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »