Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, попладне ќе биде нестабилно

Денес, петок, 22 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе биде нестабилно, со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува засилен југоисточен ветер. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, сабота, 23 април, во Битола времето ќе биде претпладне променливо облачно со локален дожд, попладне сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »