Press "Enter" to skip to content

На државното првенство во планинско трчање одлични резулати на АК Олимп од Битола

Денес, на Пелистер се одржа Националното првенство во планинско трчање на кој настапија учесници од повеќето македонски атлетски клубови. Претставниците на АК Олимп од Битола, имаа одлично отворање на новата сезона доминирајќи на пиедесталот.Христијан Шаклевски – АК Олимп освои прво место во младинска конкуренција – мажи, Јана Стефановска – АК Олимп освои второ место во младинска конкуренција – жени, Изабела Насковска – АК Олимп освои трето место во младинска конкуренција – жени, Мартин Митревски беше нашиот натпреварувач во сениорска конкуренција, каде нé претстави во најдобро светло

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »