Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола 3 нови позитивни, оздравени 16, активни 97 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 893 тестови, а регистриран е 21 нов случај на КОВИД-19 од Битола се 3.

Регистрирани сe 89 оздравени пациенти од Битола се 16.

До сега во Битола има 15.235 лица кои биле или се позитивни на ковод-19, а активни се 97 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа е регистрирано едно починато лице нема од Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 2.012.168 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 309.229, бројот на оздравени пациенти е 299.391, на починати е 9.277, а бројот на активни случаи изнесува 561.

More from ВестиMore posts in Вести »