Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд

Денес, петок, 29 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, сабота, 30 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе продолжат и преку ноќта. Ќе дува слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »