Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд

Денес, понеделник, 2 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, вторник, 3 мај, во Битола времето ќе биде променливо облачно и свежо со повремени локални врнежи од дожд. Температурата во Битола до 15 степени.