Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 7 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Уравата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, недела, 8 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 20 степени.