Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 9 мај, во Битола, според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, вторник, 10 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен, а попладне југоисточен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »