Press "Enter" to skip to content

Ракометните судии од Битола ќе судат во завршницата од женскиот Куп

Покрај екипите  на Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 кои ќе биде дел од ракометниот куп на Македонија, во салата “Јасмин“ во Кавадарци , Битола ќе има други свои претставници, двете судиските двојки кои ќе судат полуфинални натпревари во женска конкуренција.Судиската двојка Димитар Митревски и  Благојче Тодоровски, во недела на 15 мај ќе го судат женското финале.Во женското полуфинале од Купот, помеќу екипите на Чаир и Ѓорче Петров, судиската правда ќе ја делат битолската судиска двојка, Методија и Михајло Илиевски, а натпреварот се игра во сабота во 17 часот.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »