Press "Enter" to skip to content

Ракометарите на Горната Гимназија од Битола втори на Гимназијадата во Струмица

На “Гимназијадата 2022“ која се одржа во Струмица учениците на Гимназија ,“Јосип Броз Тито“ од Битола, членови на ракометната машка екипа се државни вицешампиони.

Во финалниот натпревар одигран беа поразени со еден гол разлика, резултат 21:22, од Гимназијата “Орце Николов“ од  Скопје и го освоија второто место.

Ментори на екипата се професорите по физичко образаование  Михајло Сиљанов и  Антонио Трпковски.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »