Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне можност за нестабилност

Денес, недела, 15 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне, можност за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 26 степени. УВ=7.

Утре, понеделник, 16 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 28 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »