Press "Enter" to skip to content

Во Кавадарци денес финале од Купот, Еурофарм Пелистер – Вардар, “Чкембари“ и “Комити“ на трибините

Екипите на Еурофарм Пелистер од Битола и Вардар 1961од Скоје, вечерва во 19 часот че го играат годинашното ракометно финале, по победите во полуфиналните пресметки, а тоа ќе биде реприза од ланското финале.

Тренерот на битолчани Жељко Бабиќ по мечот со Бутел, екипата ја врати во Битола, а изрази задоволство од одиграното од неговите избраници и најави тешка борба за трофејот, а нагласи и дека финалето беше и цел. Ние сега се насочуваме кон финалето и очекуваме освојување титула. и дека очекувам уште една тешка средба против Вардар.

Во салата “Јасмин“ во Кавадарци атмосферата по се игледа ќе биде незаборавна, бидејќи двете најголеми навивачки групи во Македонија, “Чкембари“ и “Комити“ најавија инвазија на Кавадарци и бодрење на своите миленици.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »