Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност, температурата до 28 степени

Денес, понеделник, 16 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Уравата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 28 степени. УВ=8.

Утре, вторник, 17 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 28 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »