Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 29 степени, УВ=8

Денес, вторник, 17 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот можна нестабилност.  Температурата во Битола до 29 степени. УВ=8

Утре, среда, 18 мај, во Битола, времето ќе  биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено во западните делови, каде на места ќе бидат поројни. Ќе дува силен ветер од северен правец повремено со брзина од над 60 км/час. Температурата во Битола до 29 степени. УВ=7