Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд

Денес, среда, 18 мај во Битола, времето ќе биде променливо облачно и посвежо со локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен до силен ветер од северен правец со брзина и над 60 км/час. Температурата до 29 степени.

Утре, 19 мај, во Битола, времето ќе биде утрото посвежо, во југоисточните делови со услови за слаб локален дожд. Преку денот претежно сончево со умерен, наместа повремено засилен ветер од северен правец. Температурата до 21 степен.