Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со слаб до умерен ветер од северен правец, температурата до 21 степен

Денес, четврток, 19 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Поради разведрувањето утринските температури ќе бидат ниски за овој период од годината. Температурата во Битола до 21 степен. УВ=7.

Утре, петок, 20 мај во Битола, времето ќе биде сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 25 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »