Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со слаб променлив ветер

Денес, сабота, 21 мај, во Битола, според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Во Битола температурата до 29 степени. УВ=8.

Утре, недела, 22 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне, можност за нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северозападен ветер. Во Битола температурата до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »