Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, недела, 22 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилно време со пороен дожд и грмежи. Максималната температура во Битола до 27 степени. УВ=7.

Утре, понеделник, 23 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 26 степени.  УВ=7.

More from ВестиMore posts in Вести »