Press "Enter" to skip to content

Фото вест: Коњановски и Муцунски на кошарка, Пелистер – МЗТ Скопје Аеродром

Вечерва во спосртката сала “Боро Чурчевски“ во Битола се одигра натпреварот помеѓу екипите на Пелистер и МЗТ Скоје Аеродром, во рамките на последното коло од плеј-офот од Првата кошаркарска лига на Македонија.

На натпреварот во Битола присуствуваа двајцата градоначалници на Битола – Тони Коњановски и на Аеродром – Тумчо Муциски кои со своите наблиски соработни ги бодреа своите екипи, екипите од Битола – Пелистер и МЗТ од Аеродром, но за жал на крај се радуваа гостите од Скопје, но во Битола ќе има реванш, се надеваме во финалето и борбата за титула.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »