Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност

Денес, вторник, 24 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне можност за локална појава на нестабилност. Температурата во Битола до 29 степени. УВ=8.

Утре, среда, 25 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне можнист за краткотрајна нестабилност со пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »