Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пријави за агресивно однесување и напад на сопруга

На 24.05.2022, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода 49 годишни лице од село Драгожани, битолско, затоа што агресивно се одесувал кон лица додека извршувале службени дејствија. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 24.05.2022 во СВР Битола, 39 – годишна жена од Битола пријавила дека била физички нападната од сопругот. Се преземаат мерки за расчситување на случајот. 

More from ВестиMore posts in Вести »