Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со слаб до умерен ветер

Денес, четврток, 26 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне можна појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8

Утре, петок, 27 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »