Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево и топло, попладне нестабилно со пороен дожд

Денес, петок, 27 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8.

Утре, сабота, 28 мај, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на места и во форма на невреме. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=7.

More from ВестиMore posts in Вести »