Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, посвежо и нестабилно со локален пороен дожд

Денес, недела, 29 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, посвежо и нестабилно со локален пороен дожд. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, понеделник, 30 мај, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Температурата во Битола до 27 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »